Projekt »Nadgrajena celovita obravnava pacienta (CPC+)« se izvaja od marca 2015, njegov glavni cilj je zmanjšanje ali preprečitev bolezni, povezanih z življenjskim slogom. 17. aprila 2015 je v Mestni hiši potekal podpis pogodbe vseh partnerjev projekta.

Pogodbo so podpisali:
  • Rudi Dolšak - Zdravstveni dom Ljubljana, kot nosilec projekta CPC+, katerega glavni namen je vključevanje patronažne medicinske sestre,izvajanje edukacije bolnikov z dejavniki tveganja s pomočjo simulacij v SIM centru ter družinske obravnave debelosti.
  • Krešimir Antonio Paliska - predstavnik partnerja DNV, katerega poglavitna vloga je zagotavljanje kakovosti v vseh stopnjah projekta.
  • prof. dr. Igor Kopač - predstavnik partnerja Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani, katere osnovna naloga je izobraziti specializante družinske medicine.
  • župan Zoran Janković - Mestna občina Ljubljana, ki ima kot partner vlogo obveščanja javnosti o projektu in njegovih vsebinah.
  • Andrej Vojnovič - Zbornica zdravstvene in babiške nege Slovenije – Zveza strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije - njena vloga je sodelovanje pri postavitvi modela CPC+ in realizaciji izobraževanja patronažnih medicinskih sester.
  • Tanja Kocjan Stjepanovičpredstavnica partnerja Zavod Prava poteza, s svojimi projektnimi izkušnjami in strokovnim znanjem zagotavlja tekoče delo, nadzor in podporo pri izvedbi projekta.

Slovesen podpis pogodbe partnerjev projekta CPC+ v Mestni hiši. (foto: Nik Rovan)

150417nrovan015

Skupinska fotografija partnerjev projekta. (foto: Nik Rovan)

Doc. dr. Tonka Poplas Susič, dr. med., spec., strokovna direktorica ZD Ljubljana, je ob dogodku poudarila: »S partnerstvom smo začrtali pot osnovnemu zdravstvu, na izkušnjah Zdravstvenega doma Ljubljana na slovenskem nivoju«.