6 tisoč pacientov ZD Ljubljana, starih med 30 in 34 let, je te dni na dom prejelo vabilo, ki jim lahko reši življenje. Dobili so namreč vabilo na preventivno presejalno testiranje na bakterijo Helicobacter pylori.

Slika Togas vabilo

Bakterija H. pylori v sluznici želodca povzroča nastanek vnetja, lahko privede do razjede želodca in dvanajstnika ter poveča nevarnost za nastanek raka na želodcu. Z zdravljenjem okužbe s H. pylori bistveno zmanjšujemo stopnjo tveganja za razvoj raka želodca, ki je v Sloveniji pogosto diagnosticiran rak, ter preprečujemo in odpravljamo tudi druge težave.

S sodelovanjem v raziskavi lahko zmanjšate možnost za razvoj raka želodca in drugih resnih zdravstvenih težav, in prispevate k zagotovitvi manjkajočega znanja za izvajanje ustreznega preprečevanja raka želodca po vsej EU.

Če ste prejeli vabilo na preventivno presejalno testiranje na okužbo z bakterijo H. pylori, vas spodbujamo, da se vabilu odzovete.

togas pasica 900x250 01