NUJNO OBVESTILO

V ČASU STAVKE ZDRAVNIKOV IN ZOBOZDRAVNIKOV OD 15.1.2024 DALJE, NAŠE DELO POTEKA PO URNIKU.

NAROČANJE NA ZOBNI RTG

Naročamo paciente, ki so pri zobozdravniku dobili DELOVNI NALOG:

• v elektronski obliki, ki je vezan na vašo ZZZS številko ali
  • fizični delovni nalog (Obr. DN/05 zelene barve)

Pri naročanju upoštevamo stopnjo nujnosti. Pri tem MORA pacient upoštevati čas naročanja, ki je za:

• stopnjo NUJNO - pacient se mora naročiti v 24 urah od izdaje delovnega naloga
  • stopnja ZELO HITRO - pacient se mora naročiti v 7 dneh od izdaje delovnega naloga
  • stopnji HITRO in REDNO - pacient se mora naročiti v 21 dneh od izdaje delovnega naloga

ČE SE NE USPETE NAROČITI V DODELJENEM ČASU NAROČANJA, VAM DELOVNI NALOG PROPADE. V TAKEM PRIMERU OBNOVITE DELOVNI NALOG PRI ZOBOZDRAVNIKU IN SE PONOVNO NAROČITE.

Za naročanje na zobni RTG potrebujemo naslednje podatke:

• obvezno številko ZZZS (9 mestna)

• ime in priimek, datum rojstva

• kontaktno številko (mobi)

• VELJA ZA PACIENTE, KI STE DOBILI FIZIČNI DELOVNI NALOG (Obr. DN/05 zelen), prosimo napišite: stopnja nujnosti iz polja 8, kam ste napoteni, kaj je za slikat in datum z zadnje strani (spodaj), ali priložite obojestransko fotografijo delovnega naloga – mora biti scan (zaradi naših varnostnih programov pri prejemanju e pošte). NA SLIKANJE OBVEZNO PRINESITE S SEBOJ FIZIČNI DELOVNI NALOG, V NASPROTNEM PRIMERU NE BOSTE SLIKANI!!!

• datum naslednjega pregleda (upoštevamo, če imamo prost termin)

Na naročanje na RTG slikanje zob se lahko naročite:

OSEBNO: na Kotnikovi 36, v pritljičju soba 5 - Administracija P 05 (glej znak na steni):                   ob ponedeljkih, torkih in petkih od 7.00 do 12.00, ter ob sredah in četrtkih od 13.00 do 18.00

PO TELEFONU:  na številki 01/300 96 66:                                                                                                ob ponedeljkih, torkih in petkih od 7.00 do 11.00, ter ob sredah in četrtkih od 13.00 do 17.00

PREKO E-POŠTE: na naslov: narocanje.zrtg-cen@zd-lj.si

Čakalna doba za nenujne preiskave (HITRO in REDNO) je do 90 dni, če sprejmete prvi prosti termin (ob upoštevanju vaših želja po določenih urah ali dnevih je čakalna doba daljša).

Prosimo, da na dodeljeni termin pridete 5-10 minut prej.

URNIK RENTGENSKEGA SLIKANJA ZOB V ZDL-CENTER

ponedeljektoreksredačetrtekpetek
6.30 - 19.00 6.30 - 19.00 6.30 - 19.00 6.30 - 19.00 6.30 - 19.00

SPREJEM: DOPOLDNE 6.30 - 12.30, POPOLDNE 12.30 - 18.30

• ODMOR:  DOPOLDNE 10.00 -10.30, POPOLDNE 16.00 -16.30

Termini po 16.00 uri so rezervirani za najmlajše otroke, ki pridejo v spremstvu staršev. V primeru nosečnosti slikanja NE izvajamo. Rentgensko slikanje izvajajo radiološki inženirji na podlagi izdanega delovnega naloga s strani vašega zobozdravnika, zato samoplačniških storitev NE nudimo. Rentgensko sliko pregleda in oceni napotni zobozdravnik.

ORTOPAN (slikanje celotnega zobovja) in TELERENTGEN (stranski posnetek glave):

• Pacienti morajo pred slikanjem ODSTRANITI ves nakit (uhane, verižice, pirsing, sponke v laseh), vso snemno protetiko ali morebitne ortodontske aparate, ki so snemljivi.
  • Ponedeljek - četrtek: 17.30 - 18.30 se slikajo TELERENTGENI po predhodnem naročilu.
  • ODPOVED ali PRENAROČITEV dodeljenega termina:
  • ODPOVED TERMINA:
  • Pacient lahko odpove termin najkasneje 7 dni pred izvedo slikanja in sicer le enkrat v okviru iste napotitve (HITRO in REDNO). Poznejša odpoved termina je dopustna le iz objektivnih razlogov (nepričakovana hospitalizacija pacienta, ki onemogoča prihod na termin, nenadna bolezen, poškodba ali smrt ožjega člana družine).
  • PRENAROČANJE TERMINA:
  • Pacient se lahko prenaroči najkasneje 2 dni pred dodeljenim terminom oziroma isti dan v primeru bolezni in sicer le enkrat v okviru iste napotitve (HITRO in REDNO). Poznejša odpoved termina je dopustna le iz objektivnih razlogov (nepričakovana hospitalizacija pacienta, ki onemogoča prihod na termin, nenadna bolezen, poškodba ali smrt ožjega člana družine, rojstvo,..).
  • CD s slikami vaših zob:
  • Zaradi zakona o varstvu podatkov NE SMEMO po e pošti pošiljati slik vaših zob nikomur. Lahko pa dobite CD s slikami tako, da se oglasite pri nas med 7.00 in 18.00 uro vsak dan, počakate 5-10 minut in dobite CD s slikami vaših zob.
  • Prosimo, da se v primeru bolečine, obračate na svojega zobozdravnika.