Rezultati laboratorijskih preiskav so zdravniku v pomoč pri postavitvi diagnoze, omogočajo spremljanje bolezni ali vzbudijo sum na novonastalo stanje. Velik del laboratorijskih preiskav izvajamo v laboratorijih ZDL, le manjši del vzorcev pošiljamo na analizo v zunanje laboratorije.

Izvajamo:

• biokemične preiskave
  • imunološke preiskave
  • hematološke preiskave
  • osnovno urinsko analizo, štetje aktivnih bakterij (urikult)
  • preiskave blata
  • in določene hitre teste.

Natančnejši seznam preiskav si lahko ogledate na ceniku za samoplačnike. Povezava je spodaj.

Urniki odvzema biološkega materiala v laboratorijih ZDL

SPREJEM PACIENTOVPON – PET*6.45 – 19.30

Odvzem za hematološke, osnovne urinske preiskave, preiskave blata in hitre teste

Odvzem za biokemične preiskave

Odvzem za ščitnične hormone

PON - PET

Odvzem za ostale imunološke preiskave

6.45 – 11.30 (10.00**)

Odvzem materiala, ki se pošilja v zunanje laboratorije

6.45 – 11.30 (10.00**)

*sprejem pacientov za potrebe Pediatrične nujne medicinske pomoči (PNMP) je vsako noč od 19.30 – 6.30 ure in vse sobote, nedelje in praznike cel dan (24 ur).
**enote Črnuče, Rudnik - zaradi organizacije dela.

• Na sprejemnem mestu diagnostičnega laboratorija mora pacient oddati veljavno kartico zdravstvenega zavarovanja.
  • Preiskave, ki jih opravljamo v laboratorijih ZDL, zdravnik naroči preko računalniškega sistema že v ordinaciji, zato papirna napotnica ni potrebna. Pacient dobi napotnico v roke le v primeru, ko odvzete vzorce pošljemo na analizo v zunanje laboratorije. Te napotnice mora pacient oddati skupaj s kartico zdravstvenega zavarovanja na sprejemnem mestu laboratorija.
  • Za samoplačniške preiskave ne potrebujete napotnice, medtem ko je zdravstvena kartica zaželena, saj za delo potrebujemo nekatere osebne podatke preiskovanca. V laboratorij pridete na lastno željo in se dogovorite za želene preiskave. Cenik in seznam preiskav, ki jih opravljamo je objavljen na spletni strani ZDL med ceniki osnovne dejavnosti.