ZD Ljubljana je vključen v nacionalni sistem enotnega obveščanja o rezultatih testiranja na virus SARS-COV-2 preko SMS sporočil.

PACIENTI BOSTE O REZULTATU TESTIRANJA OBVEŠČENI PREKO SMS SPOROČILA S ŠTEVILKE 051 285 886.

KAKO POTEKA OBVEŠČANJE O REZULTATIH TESTIRANJA?

• S številke 051 285 886 boste prejeli SMS sporočilo, da je rezultat vašega testiranja na voljo.
  • Na prejeto SMS sporočilo lahko odgovorite na 2 načina, opisana v tabeli spodaj:

Pacienti s kartico ZZZS

Pacienti brez kartice ZZZS

Vaš SMS odgovor:

zadnja dva znaka številke kartice ZZZS

Vaš SMS odgovor:

štirimestna letnica rojstva

• Če boste odgovorili pravilno, boste v naslednjem SMS sporočilu prejeli rezultat testiranja. V primeru pozitivnega rezultata boste prejeli tudi TAN kodo za aplikacijo #OstaniZdrav.
  • Če na SMS ne boste odgovorili pravilno ali ste zavrnili obveščanje po SMS ali ste kot kontakt za obveščanje navedli stacionarno telefonsko številko, vas bomo o rezultatih obvestili s klicnega centra vstopne točke za odvzem brisov Zdravstvenega doma Ljubljana.
  • Rezultat testiranja COVID-19 lahko preverite tudi na portalu zVEM: https://zvem.ezdrav.si (dostop je možen z digitalnim potrdilom).
  • V primeru, da potrebujete pisni izvid testiranja, po prejemu SMS sporočila o rezultatu testiranja pošljite zahtevo za pisni izvid na korona@zd-lj.si ali pokličite na telefonsko številko +386 31 619 359 oziroma 031 619 359.

Več informacij o obveščanju na spletni strani NIJZ: www.nijz.si/rezultati-covid