Skladno s sklepom Ministrstva za zdravje z dne 20. 1. 2021, bomo množično testiranje s hitrimi antigenskimi testi (HAGT) na Gospodarskem razstavišču ob ponedeljkih do preklica epidemije, izvajali le za zaposlene v vzgojno-izobraževalni dejavnosti v Mestni občini Ljubljana.

ZD Ljubljana bo testiranje s HAGT za splošno populacijo na Gospodarskem razstavišču s prihodnjim tednom do nadaljnjega tako lahko opravljal od torka do petka.

Osnovni pogoj za udeležbo na testiranju je, da ste zdravi, to je brez znakov in simptomov akutne okužbe dihal in prebavil.

V primeru, da imate simptome in znake okužbe covid-19 (prehlad, kašelj, vročina, izguba vonja, izguba okusa, prebavne težave) ostanite doma in se posvetujte z osebnim ali dežurnim zdravnikom po telefonu oziroma elektronski pošti in sledite prejetim navodilom.

Pri delu upoštevamo strog protokol in vsa priporočila za obvladovanje in prenosa okužbe.

Pri tem Zdravstveni dom Ljubljana izjemno dobro sodeluje z:

-         Oddelkom za predšolsko vzgojo in izobraževanje Mestne občine Ljubljana,

-         Civilno zaščito Mestne občine Ljubljana,

-         Mestnim redarstvom Mestne občine Ljubljana,

-         študenti Zdravstvene fakultete Ljubljana,

-         Vojaško zdravstveno enoto Slovenske vojske,

-         Gospodarskim razstaviščem.

Vsem navedenim se zahvaljujemo za pomoč.