Arterijska hipertenzija je resno stanje, ki močno poveča tveganje za srčno-žilne dogodke, možgansko kap in ledvično bolezen. Pomembno je čimprejšnje prepoznavanje bolezni, saj jo lahko šele, ko jo prepoznamo, začnemo zdraviti ter s tem pomembno vplivamo na obolevnost srčno-žilnega sistema in umrljivost.

Zdravstveni delavci s ciljem ozaveščanja o nevarnosti hipertenzije izvajajo meritve arterijskega krvnega tlaka vsem, ki to želijo, ter svetujejo in opozarjajo na pomen urejenega krvnega tlaka in njegovih vrednosti.

Svetovni dan hipertenzije bomo obeležili tudi v ZDL Vič-Rudnik, Šestova ul. 10, in sicer v torek, 18.5.2021, med 12.00 in 13.00, kjer bo diplomirana medicinska sestra ob vstopu v zdravstveni dom izvedla meritev in se pogovorila s posameznikom.