Z današnjim dnem velja nov protokol PCR testiranja, ob tem pa opozarjamo, da je naročanje na odvzem brisa na Vstopni točki ZD Ljubljana (na parkirišču P+R Stanežiče) OBVEZNO.

Pacienti s pozitivnim rezultatom HAGT ali samotestiranja se na odvzem PCR brisa naročijo na telefonski številki  031 619 359 ali 031 619 255.

Pacienti, ki imajo simptome in znake okužbe covid-19, ostanejo v samoizolaciji na domu in kontaktirajo osebnega zdravnika za nadaljnja navodila.

Izjema so šolarji in dijaki, ki se jim za odvzem PCR brisa v primeru pozitivnega rezultata na samotestiranju, ni potrebno naročiti. Za navedeno populacijo odvzem PCR brisov poteka vsak dan od ponedeljka do petka med 7.30 in 9.30; ob ponedeljkih, sredah in petkih pa tudi med 12. in 14. uro.

Vsi, ki pridejo na PCR testiranje, naj imajo s seboj zdravstveno kartico in osebni dokument ter obvezno nosijo zaščitno masko.