Spoštovani,

v ZD Ljubljana smo uvedli nov, varnejši način elektronske komunikacije preko portala za paciente na spletnem naslovu https://portal.zd-lj.si, ki nadomešča dosedanjo elektronsko pošto.

Za dostop do portala za paciente je potrebna REGISTRACIJA.

Registracija na portal je možna na dva načina:
1. registracija z uporabo certifikatov SIGEN-CA in SIGOV-Ca ter s SI-PASS na portalu - https://portal.zd-lj.si/register ali
2. registracija z osebno identifikacijo v ambulanti - medicinsko osebje pacienta doda v sistem in pošlje dve kodi za registracijo (eno po e-pošti, drugo v sporočilu SMS); ki veljata 24 ur.

Za registracijo z osebno identifikacijo pri zdravniku v ambulanti so potrebni:

• vaši osebni podatki (kartica zdravstvenega zavarovanja in identifikacijski dokument),
  • vaša številka mobilnega telefona ter
  • vaš elektronski naslov.

Pacient lahko pooblasti tudi drugo osebo, če sam nima lastnega elektronskega naslova in mobilne telefonske številke. V tem primeru pooblaščena oseba opravi postopek registracije, pooblastitelj pa podpiše pooblastilo. V kolikor je otrok mlajši od 15 let, otroku pooblastila ni potrebno podpisati, starš/skrbnik le opravi postopek registracije. V posameznih primerih je poleg postopka registracije potrebno še ročno dodajanje pooblastitelja s strani zdravstvenih delavcev, kar lahko uredite v terminih za osebno identifikacijo ali v ambulanti. V primeru, da je otrok starejši od 15 let, pa je lastnoročen podpis pooblastila potreben. Tudi to lahko uredite v terminih za osebno identifikacijo ali v ambulanti.

NAČIN REGISTRACIJE:

1. Po prejemu vseh zgoraj navedenih podatkov vas bo zdravstveno osebje ambulante dodalo v sistem in vam dodelilo dve kodi za registracijo*:

1. eno kodo boste prejeli na vaš elektronski naslov,
  2. drugo kodo pa kot sporočilo SMS na vaš mobilni telefon.
  1. Na vaš elektronski naslov boste prejeli povezavo do portala.
  2. Ob kliku na povezavo se vam bo odprl obrazec Registracija z osebno identifikacijo pri zdravniku, kjer boste nadaljevali z registracijo.

*Registracijski kodi sta veljavni 24 ur.

Vse zainteresirane paciente, ki nimajo urejene registracije za portal, pa bi to želeli, prosimo, da se v ta namen oglasijo osebno v ambulanti vašega izbranega zdravnika v času ordinacijskih ur.

NAVODILA ZA UPORABO PORTALA

NAVODILA ZA REGISTRACIJO Z OSEBNO IDENTIFIKACIJO NA PORTAL