Spoštovani!

Glede na poslabševanje epidemiološke situacije v Sloveniji in s ciljem preprečevanje širjenja okužb in zaščite oseb s tveganjem za težji potek covid-19 ter zaposlenih zdravstvenih delavcev, uvajamo OBVEZNO nošenje zaščitne maske za vse obiskovalce ZD Ljubljana od 21.7.2022 dalje.  Zaščitno masko si pravilno namestite čez nos in usta še pred vstopom v zdravstveni dom, na naročen termin prihajajte do 5 minut prej in vzdržujte osebno varnostno razdaljo 2 m ves čas zadrževanja v prostorih Zdravstvenega doma Ljubljana.

Pacienti s simptomatiko sumljivo za covid-19 (vročina, prehladni znaki, kašelj, bolečine v žrelu) se naj samoizolirajo na domu, opravijo samotestiranje in v primeru pozitivnega samotestiranja opravijo tudi hitri antigenski test ter o rezultatu elektronsko ali po telefonu obvestijo ambulanto osebnega zdravnika in naj ne nenaročeni obiskujejo zdravstvenega doma. Natančnejša navodila glede covid-19 vključno s testiranjem so na spletni strani ZD Ljubljana.