Na obisk pri ginekologu se naročim po telefonu, elektronski pošti ali osebno ob obisku.

• V ordinaciji ginekologa se vodi čakalni seznam.
  • Ko zbolite ali že nekaj časa opažate znake bolezni in kljub ukrepom se stanje bistveno ne izboljša, preverite kdaj vaš osebni ginekolog dela in se naročite na pregled.
  • V primeru, da nenadoma zbolite in kljub ukrepom se stanje bistveno ne izboljša se naročite h ginekologu, ki trenutno dela.
  • Premislite, ali je res potrebno poiskati pomoč takoj ali pa lahko počakate na osebnega ginekologa, ne hodite v ordinacijo na slepo.
  • Če potrebujete zdravila, napotnico ali morate na redno kontrolo to planirate v naprej, ker ne gre za nujno stanje praviloma ne boste naročeni isti dan in boste na pregled morali počakati (čakalni seznam).
  • Na preventivne preglede se morate naročiti (čakalni seznam), vabljeni ste le v primeru presejanja in zgodnjega odkrivanja raka materničnega ustja.

Naročanje preko elektronske pošte

V ZDL se na pregled lahko naročite tudi preko elektronske pošte, e-naslovi so navedeni ob urnikih izvajalcev zdravstvenih storitev.

Elektronski naslovi za naročanje niso namenjeni izmenjavi informacij o zdravstvenemu stanju pacienta ali posredovanju nasvetov o zdravljenju, temveč izključno naročanju.

ČE ZARADI KAKRŠNEGAKOLI RAZLOGA NE BOSTE PRIŠLI NA PREGLED, O TEM OBVETITE GINEKOLOGA, ČE JE LE MOGOČE PRAVOČASNO.