Skoči do osrednje vsebine
Išči... SL EN Prijava

Prijava za zaposlene

efpc_slo

Obvestila

Podatki kažejo, da se nasilje v družini v kriznem obdobju poveča, zato je pomembno, da so žrtvam na čim več mestih na voljo informacije, kje lahko dobijo pomoč.

Nekaj ključnih podatkov organizacij, ki delujejo na tem področju:

Društvo SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja: 

  • vsak delavnik od 9. do 15. ure: klic na telefonsko številko 031 699 333, klicatelja lahko pokličejo nazaj, da s klicem nima stroškov; nudijo tudi pogovor s psihoterapevtko,
  • vsak dan od 12. do 18. ure: klic na SOS telefon – 080 11 55,
  • svetovanje po elektronski pošti: drustvo-sos@drustvo-sos.si,
  • obe varni hiši delujeta in sprejemata ženske in otroke – žrtve nasilja (klicna 080 11 55). 
  • Online podporna skupina: https://drustvo-sos.si/sos-in-mediji/online-podporna-skupina/;

https://drustvo-sos.si/projekt/tukaj-lahko-dobite-podporo-in-pomoc/

Društvo za nenasilno komunikacijo: 031 700 120

Društvo Ženska svetovalnica – Krizni center: 031 233 211

 

Psihološka podpora ZD Ljubljana za paciente v epidemiološki situaciji

Kontaktni telefon: 051 684 253, vsak delovnik od 13:00 do 19:00
Elektronski naslov: psiholoska.podpora.covid19@zd-lj.si

Zaradi razlogov, ki jih še ne poznamo v celoti, pri starejših, ki zbolijo za novo virusno boleznijo COVID-19, bolezen pogosteje poteka v težji obliki. Nevarnost zapletov je večja tudi pri kronično bolnih. Zato je zelo pomembno, da starejši natančno upoštevajo sprejete ukrepe in sledijo nasvetom strokovnjakov glede zaščitnih ukrepov, prav tako pa je odgovornost vseh, da poskrbimo za kar največjo varnost starejših sodržavljanov.

Priporočila NIJZ za starejše v času epidemije

Spoštovani zaposleni v Zdravstvenem domu Ljubljana!

Situacija, v kakršni se nahajamo v zadnjih tednih, je specifična za vse nas, še posebej za vas spoštovane sodelavke in sodelavci, ki ste pri svojem delu izpostavljeni dodatnim obremenitvam, ki terjajo od vas znatne napore in posebne delovne izzive.

Zavedamo se, da zaradi vašega dela v teh težkih in posebnih razmerah trpi tudi vaše življenje doma. Zato se še posebej zahvaljujemo tudi vašim svojcem oz. družinam, ki jim pripadate. V vodstvu bi želeli poudariti, da bomo naredili vse, kar je v naši moči in kar nam narekujejo pravila, da bi vaše delo na delovnih mestih potekalo čim manj moteno, čim manj obremenjujoče in predvsem varno.

Vsak od nas razume reakcijo posameznikov in skupin na otežene razmere. Pri tem pa bi želeli poudariti, da bomo v Zdravstvenem domu Ljubljana še naprej in z nezmanjšano intenzivnostjo vzdrževali visoko raven solidarnosti, osebne pomoči, razumevanja in vsega ostalega, kar tvori uspešno sodelovanje med našimi zdravstvenimi timi oz. zaposlenimi.

Veliko uspeha in ostanite zdravi.

Vodstvo Zdravstvenega doma Ljubljana

Spoštovani uporabniki storitev Zdravstvenega doma Ljubljana, spoštovani prebivalci Mestne občine Ljubljana!

Iskreno se vam zahvaljujemo, ker ste prepoznali resnost epidemiološke situacije, v kateri se nahajamo, z nami sodelujete in nam pri tem izkazujete tudi različne oblike pomoči, da bi olajšali delo našim zdravstvenim delavcem.

Prav tako se zahvaljujemo vsem zdravstvenim timom iz zdravstvenih domov v okolici Ljubljane, ki z nami sodelujete in nam pomagate pri reševanju aktualnih epidemioloških razmer.

Z upoštevanjem navodil, priporočil in ukrepov Nacionalnega inštituta za javno zdravje, Ministrstva za zdravje in Vlade Republike Slovenije za preprečevanje širjenja okužbe bolezni COVID-19 med prebivalstvom, nam omogočate delo s tistimi bolniki, ki našo pomoč resnično potrebujejo.

Prosimo vas, da še naprej sodelujete z nami ter upoštevate navodila, ki jih narekujejo trenutne okoliščine.

Vodstvo in zaposleni Zdravstvenega doma Ljubljana

Medicinski sestri na triažnem mestu ob vstopu v zdravstveni dom navedite TOČNE IN RESNIČNE podatke o:

  • vašem zdravstvenem stanju,
  • morebitnem gibanju na ogroženih območjih ter
  • stikih z okuženimi osebami.

Z navedbo neresničnih podatkov ogrožate svoje zdravje in zdravje vseh drugih.

V kolikor boste navedli lažne podatke, vas bomo kazensko ovadili na podlagi 177. člena Kazenskega zakonika (prenašanje nalezljivih bolezni).

Pri preprečevanju okužbe s koronavirusom je tako kot pri drugih nalezljivih bolezni, ki povzročajo okužbe dihal, priporočljivo upoštevati naslednje vsakodnevne preventivne ukrepe:

  • Izogibamo se tesnim stikom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.  Izogibamo se stikom
  • Ne dotikamo se oči, nosu in ustNe dotikamo se
  • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
  • Upoštevamo pravila higiene kašlja.
  • Redno si umivamo roke z milom in vodo. Umivanje rok
  • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke.
  • V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.

navodila higiena kaslja 0

navodila higiena rok splosna javnost 3

Več informacij: NIJZ

Stran 14 od 15
S tem, ko uporabljate spletno mesto, dovoljujete uporabo piškotkov v skladu z našo politiko varovanja zasebnosti. Nastavitve Zapri

Nastavitve za uporabo piškotkov

Piškotki, ki jih namestimo v vašem brskalniku, anonimno zbirajo določene informacije o vašem obisku spletnega mesta. Omogočajo nam, da lahko zagotovimo delovanje vseh funkcij spletnega mesta, določene vsebine prilagodimo posebej za vas in z analizo obiska spletno mesto stalno izboljšujemo.

Zahtevani piškotki omogočajo osnovne funkcije, kot so navigacija po spletišču in dostop do posebnih delov spletišča. Spletna stran brez teh piškotkov uporabniku ne zagotavlja polnega delovanja. Sem uvrščamo tudi piškotke, namenjene prilagoditvi obnašanja ali izgleda spletnega mesta ob naslednjih obiskih, na primer za prikaz v izbranem jeziku.

Piškotki za statistiko anonimno zbirajo in javljajo informacije lastnikom spletnih mest. S tem jim pomagajo razumeti, kako obiskovalci uporabljajo spletno stran, in na podlagi teh informacij izboljšati uporabniško izkušnjo.