Skoči do osrednje vsebine
Search... SL EN Login

Login for employees

Obvestila

Ob svetovnem dnevu bolnikov, ki ga sicer vsako leto zaznamujemo 11. februarja, v enotah ZD Ljubljana pripravljamo različne meritve in svetovanja, in sicer v ponedeljek, 12. februarja 2024:

Enota Center, Metelkova ulica 9
- 12.30 – 14.00, avla ob glavnem vhodu
- meritve krvnega tlaka s svetovanjem za zdrav življenjski slog

Enota Moste-Polje, Prvomajska ulica 5
- 9.00 – 11.00, avla ob glavnem vhodu
- meritve krvnega tlaka s svetovanjem za zdrav življenjski slog

Enota Šentvid, Ob zdravstvenem domu 1
- 11.00 – 13.00, 1. nadstropje
- meritve krvnega tlaka s svetovanjem za zdrav življenjski slog

Enota Šiška, Derčeva ulica 5
- 12.30 – 14.00, avla ob glavnem vhodu
- meritve krvnega tlaka s svetovanjem za zdrav življenjski slog

Enota Vič-Rudnik, Šestova ulica 10
- 12.00 – 14.00, avla ob glavnem vhodu in sejna soba (II. nadstropje)
- meritve krvnega tlaka in krvnega sladkorja s svetovanjem ter analiza telesne sestave
- kratek posvet s psihologom in dietetičarko

Mestna knjižnica Ljubljana Bežigrad, Einspielerjeva ulica 1
- 9.00 – 12.00
- meritve krvnega tlaka in krvnega sladkorja s svetovanjem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA           

 

Zdravstveni dom Ljubljana in Nacionalni inštitut za javno zdravje sta pred pričetkom pilotnega Presejanja na okužbo s Helicobacter pylori in zdravljenja okužbe kot načina primarne prevencije raka želodca organizirala novinarsko konferenco, na kateri sta predstavila projekt TOGAS in raziskavo iskanja ter zdravljenja okužbe s H. pylori med pacienti.

20240118 113523

Projekt sta predstavila prof. dr. Bojan Tepeš, dr. med., strokovni vodja pilotne raziskave 1 evropskega projekta TOGAS in Tea Stegne Ignjatovič, dr. med., spec., strokovna direktorica ZD Ljubljana.

 

Sporočilo za javnost

 

 

Spoštovani uporabniki storitev,

s 15. 1. 2024 se je pričela stavka zdravnikov in zobozdravnikov. V Zdravstvenem domu Ljubljana je delovni proces organiziran v skladu z zakonodajo. V času stavke morajo zdravstveni delavci zagotavljati bolnikom nujno medicinsko pomoč, nego in oskrbo. Opravljanje zdravniške službe v času stavke določa 46. člen Zakona o zdravniški službi. Zdravnik je v času stavke dolžan izvajati tiste zdravniške storitve iz drugega odstavka 4. člena Zakona o zdravniški službi, katerih opustitev bi v kratkem času vodila v nepopravljivo hudo okvaro zdravja ali v smrt. To so zlasti:

  • zdravljenje vročinskih stanj in infekcij,
  • zdravljenje poškodb in zastrupitev,
  • zdravljenje kroničnih bolezni, če bi njihova opustitev neposredno in v krajšem času povzročila poslabšanje zdravstvenega stanja, invalidnost, druge trajne okvare zdravja ali smrt,
  • druge storitve nujne zdravniške pomoči,
  • opravljanje prvih pregledov brez čakalne dobe najmanj v obsegu, ki potrjuje ali izključuje stanja v prejšnjih alineah (triažni pregledi),
  • predpisovanje zdravil in medicinskih pripomočkov za zdravljenje stanj iz prejšnjih alinei. Za prvi pregled se šteje na primarni ravni prva obravnava, na sekundarni in terciarni ravni pa prva napotitev k specialistu zaradi nove bolezni ali stanja ali zaradi poslabšanja bolezni.

Poleg tega je zdravnik v času stavke dolžan opravljati še naslednje storitve:

  • vse zdravstvene storitve za otroke do 18. leta starosti ter bolnike, starejše od 65 let,
  • vse zdravstvene storitve v zvezi z nosečnostjo in porodom,
  • ukrepe za preprečevanje in obvladovanje nalezljivih bolezni.

Ambulante zdravnikov in zobozdravnikov, ki so se pridružili stavki, so o morebitnih odpovedih paciente obvestili. ZD Ljubljana bo spoštoval pravico zaposlenih do stavke, delo pa bo organizirano tako, da bo delo potekalo za vse nujne paciente (po 46. členu Zakona o zdravniški službi) nemoteno in da ne bo ogroženo zdravje pacientov. Vsi pacienti, ki bodo potrebovali zdravniško oskrbo, bodo zagotovo pregledani.

Spoštovani,

od ponedeljka, 8. 1. 2024 dalje, odpiramo telefonsko povezavo za vse uporabnike administrativne ambulante enote ZDL Šiška (za vse paciente, ki ste v enoti ZDL Šiška izgubili izbranega osebnega zdravnika, pa se še niste opredelili drugje).

Poleg e-naslova: narocanje.ambulanta18.sis@zd-lj.si smo dosegljivi  na telefonski številki 01/ 5815 344 v ordinacijskem času:

- ponedeljek: 12:00-19:00 (*)

- torek: 07:00-14:00 (*)

- sreda: 12:00-19:00 (*)

- četrtek: 07:00-14:00 (*)

- petek: 07:00-13:30 (*)

(*) odmor: dopoldanski turnus med 10:00-10:30, popoldanski turnus 16:00-16:30.

V času odmora na telefonu nismo dosegljivi.

ZDL Šiška

Okužbe dihal so v porastu. Gripa je razširjena po Sloveniji, a je obseg obolevnosti zaenkrat še skromen. Zbolelih z RSV je več kot v preteklih tednih. K obolevnosti z znaki akutne okužbe dihal precej prispeva - bolj kot RSV in gripa - covid-19. Najboljša zaščita proti gripi in covidu-19 je cepljenje, priporočajo se tudi ostali samozaščitni ukrepi. Ti so pomembni tudi v luči prihajajočih božičnih in novoletnih praznikov, ko se ljudje po navadi bolj družijo in so v zaprtih prostorih.

Z dobrimi higienskimi navadami lahko preprečimo prenos okužb. S tem poskrbimo za svoje zdravje in zdravje bližnjih, na katere lahko prenesemo okužbo. Posebej pomembno je, da zaščitimo skupine ljudi, pri katerih lahko posledice okužbe dihal potekajo težje. Gre za oskrbovance domov za starejše občane, starejše osebe, kronične bolnike, majhne otroke, nosečnice in osebe z izjemno povečano telesno težo.

1. Cepljenje 
Cepljenje proti covidu-19, gripi in pnevmokoknim okužbam je najbolj učinkovit, varen in preprost način preprečevanja bolezni in njenih posledic. Priporočljivo je predvsem za prebivalce z večjim tveganjem za težek potek bolezni, cepljenje proti gripi pa je priporočljivo tudi za vse ostale, ki želijo sebe in svoje bližnje zaščititi pred boleznijo.

2. Ob znakih okužbe ostanimo doma
Če opazimo znake okužbe, kot so slabo počutje, znaki prehlada, kašelj, povišana temperatura, glavobol, težko dihanje, bolečine v mišicah, izguba vonja ali okusa, bolečine v žrelu, ostanemo doma. S tem omejimo širjenje okužbe. Po potrebi se posvetujemo s svojim izbranim osebnim zdravnikom po telefonu. Izogibajmo se tesnejših stikov z drugimi, dokler simptomi ne izzvenijo in ozdravimo.

3. Kašljamo in kihamo le v rokav ali robček
Kašljamo in kihamo le v rokav ali v robček ter stran od drugih. Robček po uporabi odvržemo v koš, roke pa si umijemo z vodo in milom. Če kihate in smrkate ter si ob tem pokrijete usta ali nos z dlanjo, z neposrednim dotikanjem bližnjih površin (kljuk, držal) prenesete kužne izločke na površine. S tem se poveča tveganje, da se bodo okužile druge osebe, ki se dotikajo onesnaženih površin, saj virusi pogosto vstopajo v naše telo prek nečistih rok ali s kapljičnim prenosom.

4. Zaščitne maske so še vedno aktualne
Uporaba obraznih zaščitnih mask je priporočljiva za osebe, ki spadajo med ranljive skupine prebivalstva, zlasti v zaprtih, slabo prezračenih prostorih, v katerih je hkrati prisotnih veliko ljudi. Pri uporabi obraznih zaščitnih mask je pomembno, da z njimi primerno rokujete, več o tem je na voljo tukaj. Uporabo obrazne zaščitne maske svetujemo tudi osebam, ki kažejo simptome ali znake okužbe dihal.

5. Umivanje rok
Pogosto umivanje rok z vodo in milom znatno preprečuje prenos okužb z respiratornimi virusi. Pod vodo dobro zdrgnemo tudi hrbtno stran rok, prostore med prsti, palca, pod nohti in zapestja. Ko si rok ne moremo umiti, uporabimo razkužilo.

6. Redno prezračevanje prostorov
Ob hladnejšem vremenu preživimo več časa v zaprtih prostorih, zato je pomembno pogosto zračenje z dovajanjem svežega zunanjega zraka in zagotavljanjem maksimalnega pretoka zraka. Prezračevanje prostorov naj bo čim bolj učinkovito in čim bolj pogosto (vsaj 15-minutno zračenje).

Vir: NIJZ

Spoštovani uporabniki storitev ZD Ljubljana.

V ZD Ljubljana izvajamo celovito prenovo našega omrežja. Do zaključka prenove lahko občasno še prihaja do izpadov v delovanju posameznih funkcionalnosti na naših informacijskih sistemih, kar lahko vpliva na ambulante obravnave, laboratorijske preglede in rentgensko diagnostiko.

Vsem uporabnikom naših storitev se opravičujemo za morebitne težave in se vam zahvaljujemo za razumevanje, strpnost in potrpežljivost.

V četrtek, 16. 11. 2023, smo v prostorih Zdravniške zbornice Slovenije podelili priznanja "Posebni dosežki 2023" za zaposlene ZD Ljubljana, ki so v letošnjem letu dosegli vidnejše dosežke na svojem področju.

Zelo smo ponosni na svoje zaposlene, priznanja pa so letos prejeli:

Tinkara Srnovršnik, ginekologinja
Eva Vodnik, družinska zdravnica
Doc. dr. Nena Kopčavar Guček, družinska zdravnica
Dr. Špela Miroševič, vodja Mediacijskega centra
Urška Ivanc, vodja Cepilnega centra
Davor Predojević, tehnik zdravstvene nege
Ekipa za vpeljavo CAD/CAM tehnologije v zobozdravstveno dejavnost
Fizioterapija ZD Ljubljana, učna baza za študente Fakultete za zdravstvo Angele Boškin
Jožica Mesarič, Center za krepitev zdravja enote Moste-Polje
Tea Kosmač, Center za krepitev zdravja enote Vič-Rudnik
Ambulanta za neopredeljene zavarovane osebe ZDL Rudnik
Asja Pleterski, naj mentorica na Katedri za fizioterapijo na Fakulteti za zdravstvo Angele Boškin
Liljana Klančnik, glavna medicinska sestra enote Bežigrad
Asist. dr. Slađana Malić Vončina, ginekologinja
Eva Koželj, pediatrinja
Tinkara Sluga, pediatrinja v razvojni ambulanti
Alejandro Martin Rant, urgentni zdravnik
Magda Šteblaj, vodja Službe za javna naročila in nabavo
Nik Horvat, vodja Službe za informatiko
Zdravko Matasić, informatik
 
Posebni dosezki 2023
Skupinska fotografija z dogodka.

 

ISCPC23 bannerji SLO 0707 1250x260

Le še dober teden nas loči od 2. mednarodne znanstvene konference, ki je edina v Sloveniji in ena od redkih v svetu, ki se osredotoča na medprofesionalno oskrbo v osnovnem zdravstvu, pri tem pa temelji na znanstvenem pristopu. Glavne teme konference so:

  • integrirana oskrba na primarni ravni
  • kakovost in varnost medpoklicnega dela na primarni ravni
  • trajnost in planetarno zdravje na primarni ravni
  • medpoklicno izobraževanje in usposabljanje v zdravstvu s simulacijami in drugimi novimi pristopi

Za Slovenijo konferenca pomeni dvig ugleda na področju primarnega zdravstvenega varstva, prav tako za ZD Ljubljana kot največjo institucijo na primarni ravni. Poudarja predanost k znanstvenemu razvoju, inovacijam in kakovostni zdravstveni oskrbi. Hkrati pa je to priložnost za predstavitev slovenskega zdravstvenega sistema in dosežkov na mednarodnem odru, kar lahko privabi tuje strokovnjake ter spodbudi mednarodno sodelovanje in izmenjavo idej.

Konferenca predstavlja most med teoretičnim znanjem, prakso in mednarodnim sodelovanjem. Povezuje zdravstvene strokovnjake, raziskovalce in upravljalce, da skupaj oblikujejo boljšo prihodnost za primarno zdravstveno oskrbo. S svojo raznolikostjo tem in udeležencev prispeva k izmenjavi idej, izboljšanju praks ter krepitvi kakovosti oskrbe, kar ima dolgoročne pozitivne učinke na zdravje posameznikov in skupnosti.

Izkoristite priložnost in se prijavite! https://www.iscpc.si/index.php/registration

Vaša dolgoletna pediatrinja Lučka Molka je zaključila z delom v ZD Ljubljana. Priporočamo, da si šolarji izberejo šolskega zdravnika, predšolski otroci pa pediatra. Trenutno so naše možnosti glede opredeljevanja precej omejene. V kolikor boste v prehodnem času potrebovali zdravstveno oskrbo, pokličite na telefonsko številko 01 58 15 212 za predšolske otroke in na 01 58 15 284 za šolarje.

Hvala za razumevanje in sodelovanje.

Page 2 of 14

Simulation Centre

ISCPC
euveca
SCUBY
Transsimed
By using this website, you agree to the use of cookies in accordance with our Privacy and Cookie Policy MOD_COOKIES_SETTINGS_BTN Zapri

Cookie settings

This site uses cookies
Some of these cookies are essential, while others help us to improve your experience by providing insights into how the site is being used.

Necessary cookies enable core functionality. The website cannot function properly without these cookies and can only be disabled by changing your browser preferences.

Analytical cookies help us to improve our website by collecting and reporting information on its usage.