Skoči do osrednje vsebine
Išči... SL EN Prijava

Prijava za zaposlene

efpc_slo

Obvestila

OECD je leta 2017 ustanovil delovno skupino za oceno kakovosti dela na primarni ravni zdravstvenega varstva. Delovna skupina je pripravila metodologijo izvedbe raziskave, ki jo je poimenovala PaRIS (Patient-Reported Indicator Survey). Projekt se je začel leta 2019, v njem sodeluje tudi Slovenija, kot ena od 37 držav članic OECD. ZD Ljubljana je tako kot nosilec pod okriljem Ministrstva za zdravje v letu 2021 pričel z izvajanjem mednarodnega projekta »Ocena izkušenj in izidov zdravstvene oskrbe pacientov s kroničnimi nenalezljivimi boleznimi v ambulantah družinske medicine v Sloveniji - PaRIS« skupaj z Medicinsko fakulteto Univerze v Ljubljani in Nacionalnim inštitutom za javno zdravje. V petek, 11. marca 2022, je bil projekt javnosti in odločevalcem zdravstvene politike prvič javno predstavljen. Dogodka so se med drugim udeležili predstavniki ministrstva za zdravje, Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani, NIJZ, Zbornice-Zveze, Mestne občine Ljubljana, predsednik Združenja zdravnikov družinske medicine in zastopnica pacientovih pravic. 

Preko video nagovora se je dogodku pridružil koordinator projekta OEDC Michael Van Den Berg, ki je izpostavil, da je zelo hvaležen, ker se je Slovenija tako zavezala sodelovanju v tem projektu, ker je ena od držav s posebej dobrim sistemom primarne zdravstvene oskrbe. To pomeni, da bo imela koristi od tega sodelovanja, prav tako pa tudi druge države. Dodal je, da imamo veliko znanja, ki ga lahko delimo z drugimi.

Vodja projekta prof. dr. Zalika Klemenc Ketiš je ob predstavitvi poudarila, da je glavni cilj raziskave pridobitev mednarodno primerljivih izidov in izkušenj v zdravstvu med odraslo populacijo z eno ali več kroničnimi stanji, ki so obravnavani na primarnem nivoju. Mednarodna primerjava bo v pomoč snovalcem zakonov pri usmerjanju zdravstvenega sistema na način, ki je usmerjen v bolnika. Hkrati bo raziskava služila kot spodbuda dialoga med snovalci zakonov in izvajalci zdravstvene dejavnosti. Omogočila bo prevzemanje dobrih praks ter implementacijo kakovostnih rešitev, ki delujejo. Projekt je prvi tovrsten na področju primarnega zdravstvenega varstva ne samo v Sloveniji, ampak tudi v državah OECD. Raziskava je sofinancirana skozi program ciljnih raziskovalnih projektov s strani ARRS in MZ, projekt V3-2102.

Projekt omogoča pridobivanje objektivnih podatkov o kakovosti zdravstvene oskrbe na  primarni ravni v Sloveniji, skozi izkušnje pacientov in s tem najpomembnejše informacije za izboljšanje zdravstvenega sistema. Raziskava ima velik pomen za ureditev primarnega zdravstva, saj bo ponudila možnost ocenitve ravni kakovosti v primerjavi z drugimi državami. Projekt vodi k izboljšanju zdravstvene oskrbe, ki je pomembna za paciente, torej za tiste, katerim je zdravstveni sistem v svojem bistvu namenjen. Tako bo država lahko izboljšala v pacienta usmerjeno oskrbo, ki je ena od ključnih kompetenc primarne zdravstvene ravni. Končen izid projekta bo odgovor na vprašanje, ali zdravstvena oskrba dejansko omogoča ljudem bolj kakovostno življenje oz. boljše počutje.

Prof. dr. Tonka Poplas Susic
Uvodni nagovor direktorice ZD Ljubljana, prof. dr. Tonke Poplas Susič.

Tanja Lovsin MZ
Nagovor Tanje Lovšin, v. d. generalnega direktorja Direktorata za zdravstveno varstvo, Ministrstvo za zdravje.

Vodja projekta prof. dr. Zalika Klemenc Ketiš
Prof. dr. Zalika Klemenc Ketiš, vodja projekta PaRIS, ZD Ljubljana.

Panelna razprava
Diskusija o projektu, v kateri so sodelovali predstavniki ZD Ljubljana, Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani, NIJZ, Zbornice-Zveze, predsednik Združenja zdravnikov družinske medicine in zastopnica pacientovih pravic.

Spoštovani,

obveščamo vas, da je zdravnica Mojca Lenče Kastelic, dr. med., spec., dolgotrajno odsotna in ne opredeljuje novih pacientov.

Hvala za razumevanje.

Od 1.2.2022 dalje za potrditev okužbe s covid-19 zadošča pozitiven HAGT na testirnem mestu (potrjevanje s PCR ni več potrebno). Navedena sprememba ne velja za pozitivne rezultate samotestiranja - za potrditev okužbe je potreben odvzem brisa s HAGT na kateremkoli testirnem mestu pooblaščenih izvajalcev. HAGT testiranje za potrditev okužbe opravijo tudi šolarji in dijaki po pozitivnem samotestiranju v šoli.

V primeru kliničnega dvoma na rezultat HAGT lahko zdravnik pacienta še vedno napoti na PCR odvzem brisa. 

 

Povezava: Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19

SI DCP potrdilo o pozitivnem HAG testu:

Kako dobim slovensko DCP potrdilo o pozitivnem HAG testu? | Podpora eZdravja

Slovensko DCP potrdilo o pozitivnem HAG testu | eZdravje in EU digitalno COVID potrdilo | eZdravje

V četrtek, 16. 12. 2021, v Cepilnem centru ZD Ljubljana na Metelkovi ulici 9 pričenjamo s cepljenjem proti covid-19 za otroke od 5 do 11 let.

Cepljenje bo ta dan potekalo po sledečem urniku:

- od 14:00 do 16:00: za naročene otroke iz zVEM

- od 16:00 do 18:00: za naročene otroke od 5 do 11 let preko povezave https://narocanja.zd-lj.si/275

Dodatni termini cepljenja za to starostno skupino bodo sprotno objavljeni na naši spletni strani.

Rentgenskega slikanja pljuč (rtg pc) v enoti Vič-Rudnik, Šestova ulica 10, ne izvajamo več.
 
Na slikanje se lahko naročite v enoti Center, Metelkova ulica 9. Dodatne informacije lahko prejmete na telefonski številki 01 472 38 42, in sicer od ponedeljka do četrtka od 7.00 do 11.00 ure ter od 14.00 do 18.30 ure, ob petkih od 7.00 do 11.00 ure ali na spodnji povezavi:
 

Obveščamo vas, da je zdravnica Maja Androjna, dr. med., spec, z 21. 11. 2021, prenehala z delom v ZD Ljubljana enota Šiška.

Novega novega osebnega zdravnika lahko izberete s seznama razpoložljivih zdravnikov, ki ga vsak začetek meseca osvežuje ZZZS, https://zavarovanec.zzzs.si/wps/portal/portali/azos/ioz/ioz_izvajalci

Za prenos kartoteke lahko pišete po elektronski pošti : narocanje.ambulanta18.sis@zd-lj.si

Za nujne in neodložljive storitve (urejanje bolniškega staleža, receptov, napotnic, delovnih nalogov ali morebiten datum pregleda) pokličite na telefonsko številko 01/5815 200 ali pišite na naslov narocanje.ambulanta18.sis@zd-lj.si 

V primeru urgentne situacije pokličite 112.

Spoštovani uporabniki specialistične ambulante za otroško in preventivno zobozdravstvo zobozdravnice Mojce Košorok!

Obveščamo vas, da se ambulanta zobozdravnice Mojce Košorok s 6.9.2021 seli v enoto ZD Vič, Šestova ulica 10, Ljubljana. Po tem datumu bo ambulanta dosegljiva na telefonski številki 01 2004 694. Urnik bo spremenjen, zato vas naprošamo, da za več informacij obiščete urnik zdravnice.

Zahvaljujemo se za razumevanje.

Obveščamo vas, da se s 1. 9. 2021 Ambulanta LEK seli v prostore ZD Ljubljana-Šiška, Derčeva ulica 5.

Za vse že opredeljene paciente pri zdravnici Simoni KRAMAR JAKI, dr. med., spec., bo ambulanta obratovala:

  • ob torkih popoldne od 12.30 do 19.30
  • ob četrtkih dopoldne od 7.00 do 14.00

Ambulanta bo v delovnem času dosegljiva:
- po telefonu: 01/58 15 359
- elektronsko: narocanje.simona.kramar-jaki@zd-lj.si

Stran 11 od 15
S tem, ko uporabljate spletno mesto, dovoljujete uporabo piškotkov v skladu z našo politiko varovanja zasebnosti. Nastavitve Zapri

Nastavitve za uporabo piškotkov

Piškotki, ki jih namestimo v vašem brskalniku, anonimno zbirajo določene informacije o vašem obisku spletnega mesta. Omogočajo nam, da lahko zagotovimo delovanje vseh funkcij spletnega mesta, določene vsebine prilagodimo posebej za vas in z analizo obiska spletno mesto stalno izboljšujemo.

Zahtevani piškotki omogočajo osnovne funkcije, kot so navigacija po spletišču in dostop do posebnih delov spletišča. Spletna stran brez teh piškotkov uporabniku ne zagotavlja polnega delovanja. Sem uvrščamo tudi piškotke, namenjene prilagoditvi obnašanja ali izgleda spletnega mesta ob naslednjih obiskih, na primer za prikaz v izbranem jeziku.

Piškotki za statistiko anonimno zbirajo in javljajo informacije lastnikom spletnih mest. S tem jim pomagajo razumeti, kako obiskovalci uporabljajo spletno stran, in na podlagi teh informacij izboljšati uporabniško izkušnjo.