Skoči do osrednje vsebine
Išči... SL EN Prijava

Prijava za zaposlene

Urnik

SARA BOŽIČ ZOBAVNIK, dr.dent.med.
Dejavnost: ZOBOZDRAVSTVENO VARSTVO OTROK IN MLADINE
Lokacija: PE RUDNIK, RAKOVNIŠKA UL. 4
Telefon: (01) 4202-402
E-naslov: narocanje.sara.bozic-zobavnik@zd-lj.si
Urnik zdravnika
PONEDELJEK 13:00-19:30
TOREK 13:00-19:30
SREDA 06:30-13:00
ČETRTEK 06:30-13:00
PETEK 06:30-13:00 ali 13:00-19:30

Opomba:

PETEK IZMENIČNO PO RAZPOREDU, Zobozdravnica od 28.8.2022 dela krajši delovni čas. Od 18.9.2022 dalje jo bo nadomeščala Zupančič Ester, dr.dent.med.

Obvestilo zdravnika:

Obvestila  

Komunikacijo preko elektronske pošte je nadomestil ZDL portal. Elektronski poštni naslov je ukinjen.
 
V petek 15.3.2024 ordiniramo v ambulanti dr.Pišek/dr.Tement od 9:00 do 15:30.
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nujna stanja v zobozdravstvu so:

  • močan zobobol (nevzdržna huda stalna bolečina, ki traja več kot 24 ur in analgetik ne pomaga);
  • akutna infekcija (vnetje, ki se kaže kot: oteklina, težje požiranje in odpiranje ust, zvišana telesna temperatura);
  • močnejša krvavitev po oralno kirurškem posegu, ki se sama ne ustavi po določenem času;
  • poškodbe (poškodba v področju zgornje in spodnje čeljusti oz. ustne votline).

Nujna zobozdravstvena obravnava pacientov brez predhodnega naročanja ni mogoča. Vsak dan je v ZD Vič-Rudnik dosegljiv dežurni otroški zobozdravnik, ki ga lahko pokličete od 7. ure zjutraj do 19. ure zvečer.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Razpored dela ob petkih:

Po razporedu.

Preventivni pregledi:

Če je od zadnjega obiska minilo pol leta, nas kontaktirajte po enem od spodaj navedenih načinov, da vašega otroka vpišemo v čakalno vrsto. O točnem terminu pregleda vas bomo nato obvestili nekaj dni vnaprej po telefonu ali pošti.

Pacienti z bolečino:

Nenaročeni pacienti nimajo vstopa v zdravstveni dom. Če ima vaš otrok težave, nam pišite na elektronski naslov ali pokličite.

V primeru nujnega stanja (otekline, bolečine, krvavitve ali poškodbe) pokličite na informacije ZD Vič-Rudnik, od koder bodo vaš klic preusmerli k dežurnemu zobozdravniku za otroke in mladino.

- Naročanje preko telefona: 01/4202 402

Na telefon smo dosegljivi ves ordinacijski čas. Poleg javljanja na telefon moramo tudi oskrbeti paciente, zato prosimo za razumevanje, če se na telefon ne javimo takoj.

- Naročanje preko ZDL Portala (bližnjica na domači strani ZDL)

- Osebno naročanje

- Naročanje po klasični pošti: Ambulanta Sare Božič Zobavnik, ZZVOM,ZD Rudnik, Rakovniška 4, 1000 Ljubljana

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kot plačilno sredstvo v ambulantah je možno plačilo z gotovino ali bančno kartico

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pacienti brez izbranega zobozdravnika:

Zaradi velikega števila že opredeljenih pacientov glede na ostale zobozdravnike v Ljubljani, novih pacientov ne opredeljujemo. Pacientom, ki so bili opredeljeni pri Tjaši Simončič, dr.dent.med., a v tem času niso podpisali pristopne izjave v naši ambulanti, svetujemo, da poiščejo novega zobozdravnika. Na spletni strani ZD Ljubljana pod rubriko Pacienti najdete seznam zobozdravnikov, ki še opredeljujejo.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Splošni nasveti:

Zobe umivajte dvakrat na dan, otrokom mlajšim od sedem let pomagajte starši. Priporočljivo je, da otroci mlajši od šest let uporabljajo zobno pasto s 1000ppm fluoridov, starejši pa 1450ppm fluoridov. Količina zobne paste za mlajše od 2 let naj bo v velikosti riževega zrna, za starejše v velikosti grahovega zrna.  Enkratdnevno očistite tudi medzobne prostore z nitko, medzobno ščetko ali ustno prho ne glede na starost otroka. Izogibanje prigrizkom in pijačam z večjimi vsebnostmi prostih sladkorjev pripomore k počasnejšemu nastajanju zobnih oblog, ki so večinoma vzrok vseh težav v ustni votlini.

Prelistajte gradiva o preventivi za ohranjanje ustnega zdravja v vseh življenskih obdobjih na spletni strani Ustno zdravje.

Težave z bolečimi in krvavečimi dlesnimi, razjedami sluznice in celo že obstoječim kariesom, se zmanjšajo ob temeljiti in redni ustni higieni. Posvetujte se z izbranim zobozdravnikom, če opazite katero od teh težav.

Če ob bolečem mlečnem zobu nastane mozolju podobna bulica ( "šola", fistula), jo lahko ob ščetkanju poizkusite predreti, z masiranjem lahko iztiska gnojno vsebino tudi otrok sam. Ob sprostitvi pritiska bolečina običajno popusti, vendar ne drezajte preveč v vneto dlesen, saj lahko umazani prsti in predmeti povzročijo dodatno okužbo. Posvetujte se z izbranim zobozdravnikom o nadaljnih možnostih terapije.

Majave mlečne zobe naj majejo otroci sami s čistimi prsti, pomagate jim lahko tudi starši. Ko se začnejo majati, je najbolje, da čim prej izpadejo. Če ob na videz trdnem mlečnem zobu izraste stalni naslednjik, temeljito čistite oba in poizkušajte omajati mlečni zob. Brez skrbi, samo vprašanje časa je, kdaj bo izpadel!

S tem, ko uporabljate spletno mesto, dovoljujete uporabo piškotkov v skladu z našo politiko varovanja zasebnosti. Nastavitve Zapri

Nastavitve za uporabo piškotkov

Piškotki, ki jih namestimo v vašem brskalniku, anonimno zbirajo določene informacije o vašem obisku spletnega mesta. Omogočajo nam, da lahko zagotovimo delovanje vseh funkcij spletnega mesta, določene vsebine prilagodimo posebej za vas in z analizo obiska spletno mesto stalno izboljšujemo.

Zahtevani piškotki omogočajo osnovne funkcije, kot so navigacija po spletišču in dostop do posebnih delov spletišča. Spletna stran brez teh piškotkov uporabniku ne zagotavlja polnega delovanja. Sem uvrščamo tudi piškotke, namenjene prilagoditvi obnašanja ali izgleda spletnega mesta ob naslednjih obiskih, na primer za prikaz v izbranem jeziku.

Piškotki za statistiko anonimno zbirajo in javljajo informacije lastnikom spletnih mest. S tem jim pomagajo razumeti, kako obiskovalci uporabljajo spletno stran, in na podlagi teh informacij izboljšati uporabniško izkušnjo.