Projekt CPC+ je bil predstavljen na 25. redni seji Glavnega strokovnega sveta Slovenskega zdravniškega društva, ki je potekala v torek, 8. septembra 2015. Vsebino in potek projekta je predstavila doc. dr. Tonka Poplas Susič, strokovna direktorica ZD Ljubljana.

V razpravi, ki je sledila predstavitvi, je bilo ugotovljeno, da gre za projekt izjemnega pomena za kakovostno in celostno obravnavo pacientov na primarnem nivoju, tako v kurativnem, predvsem pa v preventivnem smislu. Sprejet je bil sklep, da ima projekt »Nadgrajena celovita obravnava pacienta (CPC+)«, katerega glavni cilj je zmanjšanje ali preprečitev bolezni, povezanih z življenjskim slogom, vso podporo Glavnega strokovnega sveta in ga le-ta kot primer dobre prakse priporoča, saj gre za dodano vrednost v obravnavi pacientov na primarnem nivoju.