Nujna medicinska pomoč pomeni izvajanje nujnih ukrepov zdravnika in njegove ekipe pri osebi, ki je zaradi bolezni ali poškodbe neposredno življenjsko ogrožena, oziroma pri kateri bi glede na bolezenske znake v kratkem času lahko prišlo do takšne ogroženosti.

KDAJ?
Po pravilih zdravstvene zavarovalnice imate pravico do pregleda v urgentni ambulanti le v nujnih stanjih.

NAPOTNICE, RECEPTI
V urgentni ambulanti ne morete dobiti napotnic za naročene preglede ali recepta za zdravila, ki jih redno jemljete.

PLAČILO
Nujne storitve niso plačljive. Če storitve niso nujne, so po Pravilih obveznega zdravstvenega zavarovanja samoplačniške.

Preden poiščete nujno medicinsko pomoč, presodite ali gre resnično za nujno stanje, ali lahko počakate na osebnega zdravnika, ki najbolje pozna vaše zdravstvene probleme.